1

Курс валют у банках: особливості формування

16 Грудня 2020

Якщо Ви плануєте поїздку за кордон, збираєте гроші на велику покупку або просто хочете конвертувати частину заощаджень в іноземні гроші, то з’являється необхідність у вигідному обміні валют, і, першою справою, Ви починаєте аналізувати курс валют по банках. Якщо говорити про долари або євро в умовах стабільної економічної ситуації, то різниця між курсами в різних банках несуттєва – близько 20-40 копійок, тобто на 100 долар можна заощадити або втратити 20-40 грн. Якщо мова йде про обмін великої суми, то різниця може бути важливої і тоді варто розглянути всі доступні пропозиції по обміну валюти. Особливо уважним треба бути при обміні рідких валют, тому що в таких випадках різниця в обмінних курсах може досягати до 50%.

Який буває валютний курс у банках

Нацбанк установлює офіційний курс валют. Комерційні та державні банки, які проводять обмінні операції, виходячи з курсу Нацбанку, формують ціну продажу та покупки валюти. Оскільки фінансові організації заробляють на обмінних операціях, то в цих цифрах присутня цільова маржа.

курс валют по банках Вінниці

Банки встановлюють дві ціни на обмін валют:

 • курс покупки – ціна, по якій купують іноземні гроші за гривні;
 • курс продажу – позначає скільки гривень треба заплатити для придбання одиниці іноземної валюти.

Ціна покупки завжди нижче ціни продажу, різниця між цими курсами називається спредом, що є заробітком з обмінних операцій.

Курс валют у банках може бути наступним:

 • для операцій з готівкою через касу;
 • для безготівкових операцій, що використовується для конвертації грошей при переказах між картками та рахунками. Часто він менш вигідний для клієнта, чим наявний курс, але бувають виключення;
 • для розрахунку платежів по договорах може використовуватися офіційний курс, установлений на конкретну дату.

Як формується курс валют по банках

З 2016 року правила формування курсу валют по банках істотно змінилися: банківські організації одержали право міняти курс протягом дня та установлювати різні цифри в різних відділеннях. Це допомагає більш оперативно реагувати на зміни валютного ринку.

Алгоритм формування курсу валют у банках:

 1. На підставі офіційної вартості гривні, що встановлюється НБУ напередодні, і з урахуванням ситуації на міжбанківському валютному ринку, власної валютної позиції, у банку видають розпорядження про встановлення курсу валют на сьогодні та розсилають його на відділення.
 2. Якщо ситуація на міжбанку нестабільна та вартість гривні істотно змінилася, банк у терміновому порядку видає нове розпорядження та міняє курс обміну валют. Всі дії повинні бути зафіксовані в офіційних документах.

Комерційний курс банки встановлюють самостійно, виходячи із внутрішніх положень і правил, НБУ нав’язати його не може. Офіційний курс служить орієнтиром, щоб покупка та продаж валюти в різних організаціях відбувалася приблизно по однаковій вартості.

Від чого залежить курс валют у банках

обмін валют в банках ВінниціНа курс валют банків впливають наступні фактори:

 • офіційний курс НБУ;
 • хід торгів на міжбанківському валютному ринку;
 • цільова маржа банку;
 • банківська валютна позиція;
 • дефіцит або надлишок конкретної іноземної валюти;
 • місце розміщення відділення банку.

 

Чим відрізняється курс валют у банках від курсу в обмінних пунктах

Для рядових громадян часто курс у банках менш привабливий, чим ціна покупки/продажу в обмінних пунктах, відбувається це по наступних причинах:

курс валют банки

 1. Конвертація валют – основне джерело доходу обмінних пунктів, чим більше вони обміняють грошей, тим більше зароблять. Тому часто роблять курс більш привабливий для збільшення обсягу угод.
 2. Обмінки більш мобільні у встановленні ціни валютного обміну. Вони значно швидше реагують на зміни настроїв на міжбанківському ринку та пропонують більш вигідний курс, чим банки, для зміни ціни яким треба чекати розпорядження із центрального офісу.
 3. Крім обмінних операцій, банкам потрібна валюта для погашення депозитів і власних зобов’язань, і буває, що її мало для роздрібного продажу, тому курс невигідний. А залучати ресурс банкам простіше на міжбанку або у вигляді депозиту.
 4. Адміністративні витрати банку значно вище ніж в обмінках, тому цільова маржа в обмінних пунктах нижче.

 

Як вигідно обміняти валюту у Вінниці

Щоб заощадити при покупці валюти або одержати максимальну вигоду при продажі іноземних грошей, зразковий алгоритм дій наступний:

 1. Дивитеся офіційний курс НБУ та середній курс на наявному ринку України.
 2. Відкриваєте сайт-агрегатор валютних курсів або просто через пошук шукаєте курс по банках у своєму регіоні.
 3. Вивчаєте максимальні та середні пропозиції, визначаєтеся із прийнятним для себе курсом. Пам’ятайте: курс валют у різних відділеннях одного банку може бути різним, якщо один банк вигідно купує долари, це не означає, що ціна продажу також буде гарна.
 4. Довідаєтеся курс валют по банках у пішій доступності та чи є він прийнятним для Вас.
 5. В умовах паніки на ринку, коли курс часто міняється або, якщо немає часу перевіряти курс валют у банках, Вас виручить сервіс Money24, що завжди пропонує вигідний курс і можливість забронювати ціну обміну онлайн.

На сайті Money24 завжди відображаються актуальні курси валют у Вінниці , Ви можете залишити онлайн-заявку на обмін, протягом півгодини під’їхати та вигідно купити або продати валюту за фіксованим курсом.

Схожі публікації
Актуальний курс рубля у банках Вінниці та вигідний обмін в Money 24
Актуальний курс рубля у банках Вінниці та вигідний обмін в Money 24
25 Листопада 2021

З якою метою українці дізнаються курс рубля в банках Вінниці? Ця інформація актуальна для тих, хто планує поїздку до Росії з особистими цілями або ...

Перспективи китайської валюти: що впливає на курс юаню до долара
Перспективи китайської валюти: що впливає на курс юаню до долара
17 Грудня 2020

Курс юаню до долара цікавить багатьох, оскільки мова йде про валюту двох найбільших економік світу, які зараз перебувають у стані торговельного ...

Курс шекеля до долара: що впливає на зміцнення валюти Ізраїлю
Курс шекеля до долара: що впливає на зміцнення валюти Ізраїлю
17 Грудня 2020

Поїхати в Ізраїль можна по самих різних причинах: відвідати релігійні святині, подорожувати та оглядати древні пам'ятники, відпочити на пляжах ...

Динаміка курсу франка до долара: від чого залежить?
Динаміка курсу франка до долара: від чого залежить?
17 Грудня 2020

Швейцарський франк до долара - співвідношення практично один до одного. Часом різниця досягає максимум 1 %. Зараз 1 долар коштує 0,99 франків. ...